Про конференцію «Знакові постаті Поділля»

Про конференцію «Знакові постаті Поділля»

З Вінницьким національним технічним університетом у той чи інший спосіб пов'язали свої стосунки багато діячів культури і мистецтв Поділля. Тут працювали чи й досі працюють редакторами університетського часопису письменники Іван Волошенюк та Петро Гордійчук, викладачами поет Михайло Стрельбицький та тележурналіст Леонід Філонов. На прикінці 80-х - початку 90-х років минулого століття у ВНТУ проводилися засідання клубу обласного Товариства української мови (пізніше Товариство Просвіти) на чолі з письменником Анатолієм Бортняком та тим же Л.  Філоновим. В університетському видавництві або за участю його працівників вийшли книжки письменників І. Волошенюка, Анатолія Гарматюка, М. Стрельбицького, А. Бортняка, Григора Мовчанюка, Анатолія Звірика, Леоніда Пастушенка, Володимира Красіленка (до речі, колишнього декана радіотехнічного факультету), Анатолія Подолинного, відомого мовознавця Болеслава Буяльського, архітектора, нині "Заслуженого архітектора України" Володимира Спусканюка, фотографа Олександра Гордієвича та ін.

Широко відомі зв'язки ВНТУ з художниками, тут діє музей Федора Коновалюка, в якому виставлені подаровані університету картини відомого художника. На сцені клубу ВНТУ виступали чимало првідних музикантів та акторів.

Саме з метою підтримати цей гуманітарний напрм діяльності ВНТУ, через конкретні постаті літераторів та митців розглянути як їх творчість, так і різноманітні питання філології, культурології, мистецтвознавства та інших гуманітарних наук започатковуються щорічні конференції "Знакові постаті Поділля".

Не можна не згадати тут ім'я Ніни Михайлівни Гарматюк, яка запропонувала ідею конкретної конференції, присвяченої 85-річчю від дня народження Анатолія Гарматюка. Після смерті А. Гарматюка Ніна Михайлівна багато зробила і робить для систематизації, публікації та поширенню творчої спадщини свого чоловіка. Докладніше про Анатолія та Ніну Гарматюк можна переглянути на офіційному сайті письменника.

Отже, запрошуємо до участі у конференції!



© ІРВЦ ВНТУ, 2016-2019