КОНФЕРЕНЦІЇ ВНТУ електронні наукові видання, 
Знання. Освіта. Освіченість - 2018

Розмір шрифта: 
МАТЕМАТИКА – ФІЛОСОФІЯ – МИСТЕЦТВО У СИНЕРГІЇ ТВОРЧОСТІ ЛЕОНА ХВІСТЕКА
В. А. Личковах

Остання редакція: 2018-11-05

Анотація


Аналізується естетична концепція польського філософа, математика і митця про множинність дійсності в мистецтві та її реалізація в художніх прийомах творчості від реалізму до імпресіонізму і основних течій авангардизму. Індивідуальна позиція Л.Хвістека ґрунтувалася на ідеях плюралізму, релятивізму і творчого синтезу досягнень як класичного мистецтва, так і авангарду разом з наївізмом. В осмисленні художньої творчості та в її авторській практиці митець пройшов шлях від онтологічного і логіко-семантичного обґрунтування «законів» мистецтва з раціонально-критичних позицій «точних» наук до визнання ролі «інстинкту», інтуїції, ірраціональних моментів у синергії творення художнього образу як самовираження психології та світовідношення творця виразних форм.

Ключові слова


Леон Хвістек, художня творчість, польський авангардизм, формізм, стрефізм, мотивізм, симультанізм, примітивізм, фрактальна множинність, Львівсько-Варшавська філософська школа

Посилання


  1. Личковах В. Львівсько-Варшавська філософська школа і семіотика українського та польського авангарду / Volodymyr A. Lychkovakh // Dydaktyka Literatury i Konteksty. XXXV. – Ẑary, 2016. – S.91-98.
  2. Яковець І. Художній музей ХХІ століття: Монографія. – Черкаси, 2016. – 464 с.
  3. Baranowicz Zofia. Polska awangarda artystyczna: 1918-1939. – W., 1979. – 264 s.
  4. Chwistek Leon. Pisma filozoficzne i logiczne. – T.1. – W., 1961. – 280 s.
  5. Chwistek Leon. Wielosc rzeczywistosci w sztuce i inne pisma estetyczne. – W., 1960.
  6. Jakimowicz Jrena. Witkacy. Chwistek. Streminski: Mysli I obrazy. – W.: Arkady, 1978. – 220 s.

Повний текст: PDF