КОНФЕРЕНЦІЇ ВНТУ електронні наукові видання, Знання. Освіта. Освіченість - 2018

Розмір шрифта: 
ЮРИДИЧНА НАУКА ХХІ СТОЛІТТЯ ЯК ПУБЛІЧНЕ АДМІНІСТРУВАННЯ В АНТИКОРУПЦІЙНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ІННОВАЦІЙНОГО КІБЕРКАПІТАЛУ УКРАЇНИ
Петро Миколайович Лісовський

Остання редакція: 2018-11-06

Анотація


У статті автор розглядає юридичну науку ХХІ століття як публічне адміністрування в антикорупційному забезпеченні інноваційного кіберкапіталу України. При цьому розкрито зміст юридичної науки щодо публічного управління, надання адміністративної послуги, призначення ревізій та перевірок. Вбачається, що контрольно-наглядова діяльність здійснюється за ініціативою адміністративного органу в інтересах прав і свобод особи щодо протидії з корупцією. У цьому сенсі визначено сутність поняття «корупційні ризики», в якому озвучено різні підходи щодо запобігання корупційним проявам у системі державної служби України. Стверджено, що використання ефективних міжнародних стандартів та проведення аналізу досвіду зарубіжних країн є мудрим рішенням у побудові антикорупційної держави. Прогнозовано, що національна безпека в системі антикорупційної інфраструктури України забезпечує превентивну (далекоглядну, виважену, помірковану) здатність реагувати на кризові та конфліктогенні ситуації.

Ключові слова


юридична наука, публічне адміністрування, кіберкапітал, корупційні ризики, інформаційна інфраструктура

Посилання


Корупційні ризики в публічній службі: компаративно-правовий аналіз досвіду країн Східної та Західної традицій права» : тези доповідей регіонального науково-практичного круглого столу, м. Запоріжжя:ЗНУ, 2018. – 244 с.

 

Аналітичний звіт «Корупційні ризики надання адміністративних послуг та контрольно-наглядової діяльності в Україні», підготовленого Центром політико-правових реформ та фондом «Демократичні ініціативи» [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://www.coe.int/t/dghl/cooperation/economiccrime/corruption/technical%20papers/344-upac-coruption-admin ControlSup-uk.pdf

 

Жук І. Корупція в Україні: спроба аналізу // Наук. Вісник Національної академії ДПС України (економіка, право). – 2001. – № 2. – С. 203.

 

Мельник М.І. Корупція: сутність, поняття, заходи протидії: монографія / М.І. Мельник. – К. : Атіка, 2001. – С. 145.

 

Романюк Б.В. У боротьбі з організованою злочинністю та корупцією важливі конкретні дії // Боротьба з організованою злочинністю і корупцією (теорія і практика). – К. – 2004. – № 9. – С. 517.

 

Скулиш Є. Антикорупційна політика держави та її вплив на розвиток суспільства // Вісник Національної академії прокуратури України. – № 2. – 2011. – С. 22-28.

 

Молдован Е.С. Напрями запобігання та протидії корупції на державній службі : морально-ідеологічний аспект. – С. 1-7.

 

Хорошенюк О. Протидія корупційним проявам у системі публічної служби України : становлення нормативно-правової бази. – С. 199-209.

 

Закон України «Про основи національної безпеки України». Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 39. – Ст. 351.

 

Закон України «Про запобігання корупції». Відомості Верховної Ради України. – 2014. – № 49. – Ст. 2056.

 

Закон України «Про Службу безпеки України». Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 27. – Ст. 382.

 

Закон України «Про Національне антикорупційне бюро України». Відомості Верховної Ради України. – 2014. – № 47. – Ст. 2051.

 

Лісовський П.М. Феноменологія мудрості: духовний капітал постсучасності (соціально-філософський аналіз): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня докт. філос. наук : спец. 09.00.03 / П.М. Лісовський. – Київ, 2016. – 32 с.

 

Лісовська Ю.П., Лісовський П.М., Подоляка С.А. Правова держава: історія, теорія, методологія : навч. посіб. / Ю.П. Лісовська, П.М. Лісовський, С.А. Подоляка. – К. : Видавничий дім «Кондор», 2018. – 348 с.

 

 

 

 

 


Повний текст: PDF