КОНФЕРЕНЦІЇ ВНТУ електронні наукові видання, 
Контроль і управління в складних системах (КУСС-2024)

Розмір шрифта: 
Тестова об'єктна модель: концепція, застосування та роль в автоматизації тестування
Фредерік Борисович Гуральник, Роман Наумович Квєтний

Остання редакція: 2025-01-15

Анотація


У даній роботі досліджується концепція тестової об'єктної моделі (ТОМ) та її ключова роль в автоматизації процесів тестування програмного забезпечення. Тестова об'єктна модель є однією з найефективніших методологій, яка дозволяє спростити процес розробки та підтримки тестів завдяки модульності та повторному використанню коду. Робота детально аналізує основні принципи побудови ТОМ, звертаючи увагу на структурування тестів через абстракцію елементів користувацького інтерфейсу. Висвітлюються переваги, що випливають із застосування цієї моделі, зокрема, покращення читабельності коду, можливість швидкої адаптації до змін інтерфейсу та мінімізація ручної роботи при зміні тестових сценаріїв.

Окремий розділ присвячений практичним аспектам реалізації тестової об'єктної моделі. У цьому контексті досліджуються способи побудови каталогу класів, створення діаграм класів для опису тестових сутностей, а також наводяться приклади побудови похідних класів для забезпечення гнучкості в тестуванні. Робота пропонує ефективні підходи до абстрагування елементів інтерфейсу користувача, що дозволяє уникнути дублювання коду та зробити тести більш стійкими до змін в інтерфейсі програми.

Крім того, розглядаються можливості повторного використання існуючих тестових класів для підвищення ефективності роботи команди розробників та тестувальників. У роботі також досліджено вплив тестової об'єктної моделі на загальну структуру проєкту, її здатність робити проєкт більш масштабованим та прозорим для всіх членів команди. Використання ТОМ дозволяє оптимізувати процеси тестування, зменшуючи витрати часу на розробку та підтримку тестових сценаріїв. Це підтверджується на основі результатів дослідження, які свідчать про підвищення стабільності та якості автоматизованих тестів, що, у свою чергу, веде до загального покращення якості програмного забезпечення.

 

DOI: https://doi.org/10.31649/mccs2024.2-11


Ключові слова


автоматизація тестування; тестування пз; Page Object pattern; agile тестування;

Повний текст: PDF