Бібліографія Гарматюк і ВНТУ

Бібліографія видань А. Гарматюка
у видавництвах ВНТУ та О. Власюк

Прижиттєві видання

Привіт, сміхолюби! – Вінниця: УНІВЕРСУМ-Вінниця, 2000. – 88 с.

Прозовий гумор та сатира

 

 

І сміх, і сльози, і неврози. – Вінниця: УНІВЕРСУМ-Вінниця, 2000. – 64 с.

Гуморески, фейлетони, співомовки, байки, мініатюри

 

 

Неповторна юності пора. – Вінниця: УНІВЕРСУМ-Вінниця, 2000. – 64 с.

Ліричні поезії

 

 

Нескорений сміх. Політична сатира. – Вінниця: О. Власюк, 2003. – 76 с.

Співомовки на теми радянської системи

 

 

Вибрані сміхотвори. – Вінниця: О. Власюк, 2006. – 414 с.

Сатира та гумор. Вірші

 Книга „Вибрані сміхотвори” відомого в Україні гумориста і сатирика лауреата літературних премій ім. Степана Руданського,  ім. Степана Олійника, ім. Микити Годованця, Всеукраїнського конкурсу „Байка – 2001” Анатолія Гарматюка виходить до його 70-річного ювілею. Тут представлено все краще з попередніх двох десятків збірок, а також нові байки, притчі, гуморески, фейлетони, співомовки, епіграми, мініатюри, пародії тощо.

Твори автора увійшли до шеститомної „Антології української поезії” (1986 р.), антологій „Українська байка” (1983 р.), „Українська співомовка” (1986 р.), „Універсальний словник епіграм” (1998 р.), перекладені башкирською, білоруською, болгарською, грузинською, російською та іншими мовами.

Це веселе видання – чудовий подарунок шанувальникам  українського гумору та його виконавцям з естради.

 

Посмертні видання

 

 Коли душа співає… –  Вінниця:  О. Власюк, 2006. – 56 с.

Ліричні та жартівливі пісні на слова А. Гарматюка

Анатолій Гарматюк (1936-2006) відомий на Україні та за її межами як автор понад двох десятків книжок гумору і сатири. Анатолій Панасович любив українську народну пісню і сам співав. Пісня для нього була другим покликанням, відпочинком його душі. Тому не дивно, що серед багатьох літературних жанрів у його творчості з’явився ще один жанр – пісня. Разом з вінницькими композиторами   В. Папаїкою, Д. Шевчуком,      В. Ткаченком, В. Швецем він написав біля трьох десятків ліричних та жартівливих пісень. Деякі з них вже увійшли до репертуару вінницького хору ветеранів війни і праці „Добродар”, в якому кілька років співав і сам автор слів.

В цій книжці зібрані всі написані ним пісні. Сподіваємося, що вони знайдуть своїх виконавців і слухачів.

  

Усміхається нове тисячоліття. – Вінниця:  О. Власюк, 2007. – 154 с.

Гумор і сатира. Вірші та проза

До нової книги славного послідовника творчості подолянина Степана Руданського, відомого українського гумориста та сатирика Анатолія Гарматюка (1936-2006) увійшло все, написане ним у цьому столітті. Це поетичні байки, гуморески, мініатюри, жарти пародії, співомовки, прозові фейлетони в діалогах, приказки, іронізми тощо.

У шанувальників гумору Анатолія Гарматюка з’явилася ще одна можливість разом з ним посміятися, відчути гостре дотепне слово, покепкувати з усього того негативного у нашій незалежній Україні, що ми спостерігаємо і відчуваємо на собі сьогодні.

Книга розрахована на масового читача та естрадних виконавців гумору і сатири.

 

Любов найбільша – мій народ. – Вінниця: О. Власюк, 2008. – 150 с.

Лірична поезія

Анатолій Гарматюк (1936-2006), відомий на Україні як письменник-гуморист і сатирик, починав свій шлях у літературу з лірики. З переїздом на роботу  у промисловий Донецьк  перейшов від лірики до сатири та гумору. Але протягом всього свого життя час від часу повертався до лірики. І закінчив літературну творчість ліричним віршем „Ода життю”.

В новій збірці вміщені ліричні вірші про сутність буття, кохання, красу природи.

Розрахована на широке коло шанувальників ліричної поезії.

 

Книги про Анатолія Гарматюка та його творчість

 

Де сила й тиск – там опір повсякчас… (Спогади Стусового кола). – Вінниця: О. Власюк, 2007. – 66 с.

Через спогади відомого українського письменника  Анатолія Гарматюка та його побратимів по перу, друзів, братів по духу в книзі розкривається нелегкий для молодих  поетів період шістдесятих років, коли Василь Стус  і його однодумці  відстоювали українську мову в зрусифікованому Донбасі. В цьому колі в кожного з них формувався громадянин-патріот України. Їх за любов до рідної мови, до України переслідували, але  всі вони лишилися послідовними  патріотами  України на все своє життя.

Це видання буде цікавим історикам, викладачам-україністам, літературознавцям та мовознавцям,  студентам та учням, масовому читачеві.

 

Миті життя гумориста і сатирика Анатолія Гарматюка. – Вінниця: О. Власюк, 2008. – 448 с.

Понад 50 років   ім’я  відомого талановитого українського письменника-гумориста і сатирика Анатолія Панасовича Гарматюка не сходило зі сторінок багатьох українських часописів.  Його любили читачі, слухачі,  колеги, в нього було широке коло друзів.  Свідченням цього є постійні публікації в пресі різних регіонів України про нього, його творчість вже після того, як його не стало серед нас. За ці два роки в газетах і журналах різних регіонів України, які  дійшли до родини,  вміщено біля 60 різних публікацій. Свої спогади про Анатолія Гарматюка  прислали побратими, колеги, друзі, знайомі майже з половини областей України.

Хто ж такий  А. Гарматюк? Як він жив? Як став письменником (та ще й гумористом і сатириком!)?  Чим завоював він  таку повагу і любов до себе?

На ці питання ви  знайдете відповідь  у  книзі.© ІРВЦ ВНТУ, 2016-2019