КОНФЕРЕНЦІЇ ВНТУ електронні наукові видання, 
VІI Міжнародна науково-практична конференція «ЗНАННЯ. ОСВІТА. ОСВІЧЕНІСЬ» Неминучість невизначеності

Розмір шрифта: 
Конфуціанська освітня традиція
Василь Дмитрович Хавроненко, Ганна Павлівна Таран

Остання редакція: 2024-10-06

Анотація


Як в Китайській Народній Республіці так і в Україні освітня сфера перебуває в процесі пошуку власної визначеності. Невизначеність освітньої сфери витікає з  необхідності в умовах глобальної інтеграції пошуку в освіті балансу між традиційно-національним та прогресивно-універсальним, пошуку сучасних більш ефективних форм і методів навчання та виховання, а також, що дуже важливо, досягненню відповідності освітньої сфери стану суспільства в цілому та тенденцій його розвитку. Метою роботи є дослідження основних змістовних ознак традиційної для історичного Китаю конфуціанської системи освіти, а також визначення місця і ролі цієї системи в китайському суспільстві.


Annotation

 

Both in the People's Republic of China and in Ukraine, the educational sphere is in the process of finding its own certainty. The uncertainty of the educational sphere stems from the need in the conditions of global integration to find a balance in education between traditional-national and progressive-universal, to search for modern, more effective forms and methods of learning and upbringing, and also, which is very important, to achieve compliance of the educational sphere with the state of society as a whole and trends of its development. The purpose of the work is to study the main content features of the Confucian education system traditional for historical China, as well as to determine the place and role of this system in Chinese society.

Анотація

Як в Китайській Народній Республіці так і в Україні освітня сфера перебуває в процесі пошуку власної визначеності. Невизначеність освітньої сфери витікає з  необхідності в умовах глобальної інтеграції пошуку в освіті балансу між традиційно-національним та прогресивно-універсальним, пошуку сучасних більш ефективних форм і методів навчання та виховання, а також, що дуже важливо, досягненню відповідності освітньої сфери стану суспільства в цілому та тенденцій його розвитку.

Метою роботи є дослідження основних змістовних ознак традиційної для історичного Китаю конфуціанської системи освіти, а також визначення місця і ролі цієї системи в китайському суспільстві.


Ключові слова


конфуціанська освіта; шість мистецтв; шляхетна людина; ритуали; Confucian education; six arts; noble person; rituals

Повний текст: PDF