МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ СВЕРДЛІННЯ ІНСТРУМЕНТОМ З ПОКРИТТЯМ ДИСКРЕТНОЇ СТРУКТУРИ
Євген Корбут, Валерія Парненко, Тетяна Ніколаєнко
Остання редакція: 2025-05-20
Анотація
Процес свердління в залежності від режимів різання та архітектури покриття, нанесеного методом електроіскрового легування (ЕІЛ) відноситься до задач управління процесом свердління, яка найефективніше вирішується методом математичного моделювання за експериментальними даними. Її рішення зводиться до відшукування за експериментальними даними функцій (моделей), які пов’язують вхідні параметри з досліджуваними вихідними параметрами процесу. При такій постановці ця задача відноситься до задач регресійного аналізу. Проте, застосування регресійного аналізу в якості метода математичного моделювання з невідомою структурою і широкою зміною вхідних параметрів призводить до неадекватних моделей. У зв'язку з цим для моделювання процесу свердління інструментом з покриттям глобулярної структури в дослідженнях був застосований метод, заснований на евристичній самоорганізації.
Ключові слова
процес різання, метод групового врахування аргументів, полімерні композиційні матеріали, покриття дискретного типу, сили різання
Посилання
1. Равська, Н. С. (1991). Розробка прогресивних різальних інструментів на основі моделювання їх роботи методом самоорганізації : дис. ... д-ра техн. наук. Київ, 372 с.
2. Luenberger, D. G., & Ye, Y. (2021). Linear and Nonlinear Programming (5th ed.). Springer.
3. Ковальова, Л. І., Дюбнер, Л. Г., Скринник, П. В. (2004). Основні положення алгоритму для моделювання процесу різання з урахуванням фізичних явищ, що його супроводжують. Надійність інструменту та оптимізація технологічних систем (ДДМА), № 15, С. 241–246.
4. Равська, Н. С., Клочко, А. А., Заковоротний, А. Ю., Корбут, Є. В., Родін, Р. П. (2020). Нейронні мережі, що враховують фізичні явища, які супроводжують процес різання. Mechanics and Advanced Technologies, № 2 (89), С. 155–162.
5. Джиммі, У. К. (2016). Штучні нейронні мережі управління технологічними процесами. Частина 1. Control Engineering, № 3 (63), С. 62–66.