Остання редакція: 2021-01-27
Анотація
Шахрайства, пов’язані з фінансовою звітністю, як навмисні викривлення чи невідображення істотних фактів господарського життя в бухгалтерському обліку, і як наслідок, у фінансовій звітності, охоплюють широкий діапазон неправомірних чи правомірних дій, що призводять до складання та оприлюднення неправдивих фінансових звітів. Об’єктом дослідження в роботі була фінансова звітність десяти підприємств Овруцького району Житомирської області різних видів діяльності за 2018-2019 рр. Встановлено, що шість підприємств з дослідженої вибірки демонструють відсутність фальсифікації фінансової звітності, а чотири підприємства демонструють наявність таких фальсифікацій. Ймовірність фактичності результатів використання методики Беніша складає 76 %, що дає можливість робити висновки, але не дає можливості точно стверджувати про наявність фальсифікацій, тому дана модель має використовуватися в комплексі з іншими методиками або підходами до виявлення таких викривлень інформації.
Ключові слова
Посилання
1. Beneish, M.D. (1999). The detection of earnings manipulation. Financial Analysts Journal. 1999. Vol. 55, No. 5. P. 24-36.
2. Punder, B. (2013). Measuring Accounting Quality. Strategic Finance. URL: https://sfmagazine.com/wp-content/uploads/sfarchive/2013/05/FINANCIAL-REPORTING-Measuring-Accounting-Quality.pdf.