КОНФЕРЕНЦІЇ ВНТУ електронні наукові видання, XLIX Науково-технічна конференція Інституту екологічної безпеки та моніторингу довкіля (2020)

Розмір шрифта: 
АНАЛІЗ ПОШИРЕННЯ КИСЛОТНИХ ОПАДІВ В УКРАЇНІ
Наталія Валеріївна Нічук

Остання редакція: 2020-03-20

Анотація


У роботі досліджено утворення кислотних опадів, виявлено як вони впливають на навколишнє природне середовище, на здоров’я людей та інших живих організмів. Джерелами кислотних опадів виступають викиди автотранспорту, спалювання викопного палива, ТЕС. Опади переносяться вітрами кислотних хмар та випадають у вигляді дощів або снігу. В результатні кислотні опади мають негативний вплив на живі організми, який проявляється у вигляді хвороб.

У роботі досліджено утворення кислотних опадів, виявлено як вони впливають на навколишнє природне середовище, на здоровя людей та інших живих організмів. Джерелами кислотних опадів виступають викиди автотранспорту, спалювання викопного палива, ТЕС. Опади переносяться вітрами кислотних хмар та випадають у вигляді дощів або снігу. В результатні кислотні опади мають негативний вплив на живі організми, який проявляється у вигляді хвороб.


Ключові слова


кислотні опади; забруднюючі речовини; викиди

Посилання


1. Волошин І. М. Ландшафтно-екологічні основи моніторингу / І. М. Волошин. – Л.: Простір М, 2008. – 356 с.

2. Мейсурова А. Ф., Хижняк С. Д. Идентификация кислотного загрязнения с помощью Фурье-ИК спектрального анализа индикаторных лишайников // Фундаментальные исследования. - 2013. - № 10 (часть 4). - С.785-792.

3. Dowdey S. How Acid Rain Works [Електронний ресурс] / S. Dowdey – Режим доступу до ресурсу: https://science.howstuffworks.com/nature/climate-weather/atmospheric/acid-rain3.htm.


Повний текст: PDF